Kolový nakladač HL980A

Kloubový nakladač HL 980 A je největším strojem, který společnost Hyundai Contruction Equipment vyrábí.

kloubový kolový nakladač HL980A

Kloubové nakladače Hyundai HL980 A jsou obry v porovnání s ostatními produkty společnosti Hyundai a oproti předchozím modelům se vyznačují maximálním výkonem, efektivitou, o 5 % vyšší produktivitou a o 10% nižší spotřebou paliva. Typ HL980 A je zkonstruován ve dvou variantách v závislosti na typu konstrukce zdvihacích ramen.

HL980 A – rameno se Z kinematikou ramene s vysokou vylamovací silou

HL980 A XT – prodloužené rameno se Z kinematikou pro vyšší dosah

Hyundai HL980:

Motor

Stroj je poháněn úsporným 6-ti válcovým motorem CUMMINS / X12 o objemu 12,7 l a hrubým výkonem265 kW (355 HP) při 2000 ot/min. Motor splňuje emisní třídu Stage V a jeho funkce jsou podpořeny technologií SCR (AD BLUE). Samozřejmostí je možnost nastavení motoru do třech režimů (ekonomického, standardního, režimu pro těžké práce). Tento systém zajistí nejvyšší výkon v jakémkoliv pracovním nasazení při zachování nejvyšší efektivity i úspory paliva.

Převodovka

Hydrodynamický systém pohonu Hyundai HL980 A je vybaven 5-ti stupňovou automatickou převodovkou ZF 5WG310 se zámkem měniče krouticího momentu, který snižuje ztrátu energie při delších přejezdech a zároveň šetří palivo. Takto vybavený nakladač dosahuje rychlosti až 40 km/ hod. Převodovka pracuje v automatickém, ale i mechanickém režimu, kde je 5 stupňů vpřed a 3 vzad.

Nápravy, uzávěrka diferenciálu

Hyundai HL980 A je vybaven přední pevnou a zadní kyvnou nápravou v rozsahu výkyvu 12° od výrobce ZF. Stroj má ve standardní výbavě přední nápravu s 100%, hydraulicky ovládanou uzávěrkou diferenciálu, která je zapínána automaticky nebo mechanicky. V provedení „Marble“ může být stroj vybaven nápravami Heavy Duty.

Hydraulický systém

Nakladač je vybaven hydraulickým systémem Load Sensing s maximálním průtokem oleje 397 l/min. Hyundai HL980 A  je standardně dodáván s joystickem pro ovládání výložníku a třetího hydraulického okruhu. Možností volitelné výbavy je navíc funkce „fingertip“, neboli ovládání pomocí prstů. Všechny modely řady HL Amohou být také volitelně vybaveny řízením stroje pomocí joysticku.

Kabina

Áčková řada kolových nakladačů se může pochlubit novou o 10% větší kabinou s testy ROPS / FOPS, která obsluze dopřává ještě větší komfort  a lepší viditelnost než dřívě. Nová kabina je plně zvukově chráněna pomocí nejmodernější technologie redukce šumu, která zajišťuje maximální ticho při práci v hlučném prostředí, jako jsou např. lomy nebo skládky odpadu. Komfortní ovládací systém "Infotainment" je optimalizován pro rychlý přístup k přesným datům stroje.  Inteligentní sedmipalcový dotykový širokoúhlý monitor je jako chytrý displej telefonu. Je větší než u předchozích modelů a snadno čitelný. Audio systém s rádiem má integrovanou funkci handsfree, bluetooth a vestaěný mikrofon, který umožňuje obsluze bezpečeně v kabině příjímat hovory a telefonovat.

Vážící systém

Modely nakladačů Hyundai řady"A"jsou standardně vybaveny systémem vážení Hyundai. S přesností +/- 1 % má systém automatické a ruční nastavení pro sledování individuálních a kumulativních zátěží v lopatě. Systémová měření se zobrazují na multifunkčním LCD displeji v kabině a poskytují monitorování zatížení, které je dostatečně spolehlivé pro řízení výroby.

Motorový prostor

Stroj je vybaven elektricky vyklápěnou kapotou motoru dozadu a stačí k tomu pouhý stisk spínače. Po odklopení je motor perfektně přístupný, ať už jde o pravidelné kontroly či údržby. V zadní části stroje se nachází soustava chladičů, která je dobře přístupná. Čištění chladičů zajišťuje reverzní ventilátor, který je spouštěn automaticky, popř. může být spuštěn ručně. Interval automatického spouštění si obsluha nastavuje v kabině na multifunkčním displeji dle potřeby. Kapota motoru je zabezpečena proti vniku cizích předmětů a tedy riziku jeho vzplanutí.

Kamerový systém

Ve standardní výbavě je model HL980 A vybaven zadní kamerou, která se automaticky aktivuje a zobrazí na multifunkčním displeji při zařazení zpátečky. Na přání může být nakladač vybaven kamerovým systémem „AAVM“ od společnosti Hyundai, díky němuž má obsluha přehled o dění kolem stroje v okruhu 360°, což výrazně přispívá ke zvýšení bezpečnosti práce. Dále je stroj vybaven radarem, který působí na místě jako další pár očí.AAVMje kombinaceAVM, která zajišťuje rozné pole ve všech směrech, tím že nabízí 9 pohledů vč. 3D pohledu z ptačí perspektivy aIMOD(inteligentní detekce pohybujících se objektů) ve dne i v noci.

Monitorovací systém „HI-MATE“

Satelitní monitorovací systém umožňuje monitorování stroje na dálku přes Váš počítač či telefon. Kontrolujete např. spotřebu paliva, čas vykonané práce, místo používání nakladače a mnoho dalších záznamů. Systém HI-MATE je standardně dodáván od typu stroje HL955 po dobu 60 měsíců zdarma.

Technická specifikace

Základní technické údajeNakladač HL980 ANakladač HL980 A XT
Provozní hmotnost30.800 kg31.500
Typ motoruCummins / X 12
Stage V
Cummins / X 12
Stage V
Výkon motoru265 kW (355 HP)/ při 2.000 ot./min265 kW (355 HP)/ při 2.000 ot./min
Výkon hydraulického čerpadla397 l/min.397 l/min.
Objem standardní lopaty5,6 m35,6 m3
Maximální výsypná výška v oku výložníku4.615 mm4.935 mm
Vylamovací síla24.670 kg24.400 kg
Překlopný bod – rovně23.100 kg21.650 kg
Překlopný bod - zalomený20.100 kg18.700 kg
Šířka stroje bez lžíce3.190 mm3.190 mm
Výška stroje3.715 mm3.715 mm

Soubory ke stažení

Galerie Kolový nakladač HL980A

  • nový systém klimatizace
  • přehledná přístrojová deska
  • nový širokoúhlý LDC displej
  • systém automatického vypnutí motoru
  • možnost nastavení elektro-hydrauliky
  • kloubový kolový nakladač HL980A

Máte dotaz? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.