Kolový nakladač HL970A

Kloubový nakladač HL 970 A najde své uplatnění v kamenolomech, štěrkovnách, pískovnách a nakládání do recyklačních linek.

Kloubový kolový nakladač HL970 A

Kloubové nakladače Hyundai HL970A se oproti předchozím modelům vyznačují maximálním výkonem, efektivitou, o 5% vyšší produktivitou a o 10% nižší spotřebou paliva. Typ HL970A je zkonstruován ve dvou variantách v závislosti na typu konstrukce zdvihacích ramen.

HL970A – rameno se Z kinematikou ramene s vysokou vylamovací silou

HL970 A XT – prodloužené rameno se Z kinematikou pro vyšší dosah

Hyundai HL970:

Motor

Stroj je poháněn úsporným 6-ti válcovým motorem CUMMINS L9 o objemu 9,3 l s hrubým výkonem 242 kW (325 HP) při 2100 ot/min. Motor splňuje emisní třídu Stage V a jeho funkce jsou podpořeny technologií SCR (AD BLUE), DOC, DPF, Waste Gate Turbo. Samozřejmostí je možnost nastavení motoru do třech režimů (ekonomického, standardního, režimu pro těžké práce). Tento systém zajistí nejvyšší výkon v jakémkoliv pracovním nasazení při zachování nejvyšší efektivity i úspory paliva.

Převodovka

Hydrodynamický systém pohonu Hyundai HL970A  je vybaven 5-ti stupňovou automatickou převodovkou ZF 5WG260 se zámkem měniče krouticího momentu, který snižuje ztrátu energie při delších přejezdech a zároveň šetří palivo. Takto vybavený nakladač dosahuje rychlosti až 40 km/hod. Převodovka pracuje v automatickém, ale i mechanickém režimu, kde je 5 stupňů vpřed a 3 vzad.

Nápravy, uzávěrka diferenciálu

Hyundai HL970A je vybaven přední pevnou a zadní kyvnou nápravou v rozsahu výkyvu 11° od výrobce ZF. Stroj má ve standardní výbavě přední nápravu s 100%, hydraulicky ovládanou uzávěrkou diferenciálu, která je zapínána automaticky nebo mechanicky. Je možné volit uzávěrku s omezeným prokluzem kol „LIMITED SLIP“, jak na přední, tak na zadní nápravu. Další možností jsou nápravy bez uzávěrek při práci na pevném povrchu.

Hydraulický systém

Nakladač je vybaven hydraulickým systémem Load Sensing s maximálním průtokem oleje 323 l/min. Hyundai HL970 je standardně dodáván s joystickem pro ovládání výložníku a třetího hydraulického okruhu. Možností volitelné výbavy je navíc funkce „fingertip“, neboli ovládání pomocí prstů. Všechny modely řady HL mohou být také volitelně vybaveny řízením stroje pomocí joysticku.

Kabina

Áčková řada kolových nakladačů se může pochlubit novou o 10% větší kabinou s testy ROPS / FOPS, která obsluze dopřává ještě větší komfort  a lepší viditelnost než dřívě. Nová kabina je plně zvukově chráněna pomocí nejmodernější technologie redukce šumu, která zajišťuje maximální ticho při práci v hlučném prostředí, jako jsou např. lomy nebo skládky odpadu. Komfortní ovládací systém "Infotainment" je optimalizován pro rychlý přístup k přesným datům stroje.  Inteligentní sedmipalcový dotykový širokoúhlý monitor je jako chytrý displej telefonu. Je větší než u předchozích modelů a snadno čitelný. Audio systém s rádiem má integrovanou funkci handsfree, bluetooth a vestaěný mikrofon, který umožňuje obsluze bezpečeně v kabině příjímat hovory a telefonovat.

Vážící systém

Modely nakladačů Hyundai řady "A" jsou standardně vybaveny systémem vážení Hyundai. S přesností +/- 1 % má systém automatické a ruční nastavení pro sledování individuálních a kumulativních zátěží v lopatě. Systémová měření se zobrazují na multifunkčním LCD displeji v kabině a poskytují monitorování zatížení, které je dostatečně spolehlivé pro řízení výroby.

Motorový prostor

Stroj je vybaven elektricky vyklápěnou kapotou motoru dozadu a stačí k tomu pouhý stisk spínače. Po odklopení je motor perfektně přístupný, ať už jde o pravidelné kontroly či údržby. V zadní části stroje se nachází soustava chladičů, která je dobře přístupná. Čištění chladičů zajišťuje reverzní ventilátor, který je spouštěn automaticky, popř. může být spuštěn ručně. Interval automatického spouštění si obsluha nastavuje v kabině na multifunkčním displeji dle potřeby. Kapota motoru je zabezpečena proti vniku cizích předmětů a tedy riziku jeho vzplanutí.

Kamerový systém

Ve standardní výbavě je model HL970A vybaven zadní kamerou, která se automaticky aktivuje a zobrazí na multifunkčním displeji při zařazení zpátečky. Na přání může být nakladač vybaven kamerovým systémem „AAVM“ od společnosti Hyundai, díky němuž má obsluha přehled o dění kolem stroje v okruhu 360°, což výrazně přispívá ke zvýšení bezpečnosti práce. Dále je stroj vybaven radarem, který působí na místě jako další pár očí.AAVMje kombinaceAVM, která zajišťuje rozné pole ve všech směrech, tím že nabízí 9 pohledů vč. 3D pohledu z ptačí perspektivy aIMOD(inteligentní detekce pohybujících se objektů) ve dne i v noci.

Monitorovací systém „HI-MATE“

Satelitní monitorovací systém umožňuje monitorování stroje na dálku přes Váš počítač či telefon, kde si např. kontrolujete spotřebu paliva, čas vykonané práce, místo používání nakladače a mnoho dalších záznamů. Systém HI-MATE je standardně dodáván od typu stroje HL955 po dobu 60 měsíců zdarma.

Technická specifikace

Základní technické údajeNakladač HL970 ANakladač HL970 A XT
Provozní hmotnost24.200 kg25.000 kg
Typ motoruCummins L9/ EU stage VCummins L9/ EU stage V
Výkon motoru242 kW (325 HP) při 2.100 ot/min242 kW (325 HP) při 2.100 ot/min
Výkon hydraulického čerpadla323 l/min323 l/min
Objem standardní lopaty4,2 m34,2 m3
Maximální výsypná výška v oku výložníku4.325 mm4.815 mm
Vylamovací síla21.715 kg21.775 kg
Překlopný bod – rovně18.350kg16.250kg
Překlopný bod - zalomený15.850 kg13.950 kg
Šířka stroje bez lžíce2.300mm2.300 mm
Výška stroje3.570 mm3.570 mm

Soubory ke stažení

Galerie Kolový nakladač HL970A

  • systém automatického vypnutí motoru
  • komfortní a prostorná kabina nakladače
  • přehledná přístrojová deska
  • nový, širokoúhlý, dotykový LCD displej
  • snadný přístup k servisnímu místu
  • Kloubový kolový nakladač HL970 A
  • Hyundai_HL970A
  • Hydraulický uzávěr diferenciálu
  • Měkký koncový doraz
  • Vše v jednom pro zpracování výfukových plynů

Máte dotaz? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.