Kolové rypadlo HW 160

Rypadlo Hyundai HW160 patří mezi nejprodávanější typy bagrů na evropském trhu. Splňuje nejvyšší požadavky na spolehlivost a snadnou ovladatelnost při nízkých nákladech na chod stroje.

Kolové rypadlo Hyundai HW 160

Nová řada kolového rypadla s označením HW 160, zákazníky zaujme především inovační technologií s důrazem na bezpečnost a zdokonalenými technickými parametry. Předností u modelu HW160 je možnost zvolit variantu mononebo dvoudílného výložníku a různé délky ramene od 2200 mm až po 3 100 mm. V návaznosti na tento fakt dosahuje rypadlo výsypné výšky až 9 650 mm a rypné hloubky až 6250 mm. Samozřejmostí je volba patek pro bezpečnou práci. Přepravní rychlost stroje dosahuje téměř 37 km/h a pracovní 9,5 km/h. Škála využití rypadla je opravdu široká.

Variabilní ovládání „POWER CONTROL“

Série HW zavádí variabilní řízení výkonu motoru s třemi režimy, které zajistí nejvyšší výkon v jakémkoliv pracovním nasazení. Režim módu P nastaví výkon stroje pro těžké práce. Režim módu S do standardního režimu s optimalizací výkonu a úspory paliva. Režim módu E nastaví výkon stroje do ekonomického režimu pro lehké práce a nejlepší efektivitu pro spotřebu paliva.

Ovládání průtoku oleje „FLOW CONTROL“

Dalším zlepšením bagru Hyundai je efektivnější ovládání množství průtoku oleje, které je ovládáno přes dvě nezávisle řízená hydraulická čerpadla. Optimalizují nastavení průtoku oleje zvolených přídavných adaptérů (do paměti se nechá uložit např. až 10 bouracích kladiv a 10 typů drapáků, drtičů, …), což je ideální pro různé práce.

Spotřeba paliva

Nové modely řady HW jsou vybaveny motory s efektivní emisní třídou „4 final“, hydraulickým zlepšením a elektronickým zdokonalením, které zlepšují celkovou spotřebu paliva až o 10 % ve srovnání s předchozími řadami.

Rychlejší čas cyklů hydrauliky

Díky kombinaci inovativních vylepšení hydraulického systému dosahují rýpadla řady HW rychlejší cyklické rychlosti než předchozí modely, což zvyšuje produktivitu stroje

Rozšířený audio systém

Audio systém obsahuje rádio AM / FM, MP3 přehrávač, USB, integrovanou funkci handsfree Bluetooth a vestavěný mikrofon, který umožňuje obsluze bezpečně přijímat hovory a volat v kabině.

Sedadlo „DELUXE“

Sedadlo řidiče je navrženo tak, aby snížilo únavu a zvyšovalo produktivitu práce. Standardní sedadlo je mechanicky odpružené s vyhříváním, volitelně může být pneumaticky odpružené. Nastavitelné opěrky rukou, součástí sedadla a ovládací konzole poskytují největší komfort pro každou obsluhu.

Nový inteligentní 8" monitor

8" interaktivní dotykový barevný displej je o 30 % větší než u předchozích modelů. Umožňuje obsluze kontrolovat a spravovat většinu funkcí provozu a diagnostiky. To vše na jednom místě.

Inovované ovládání „HAPTIC CONTROL“

Funkce „Haptic Control“ je běžná technologie, která se nachází na luxusních automobilech, díky ní je snadné zvolit menu a nastavovat potřebné parametry. Jedná se o ovladač, který je umístěn na pravé straně panelu. Tímto ovladačem obsluha nastavuje např. otáčky motoru, klimatizaci a všech funkcí v rámci clusteru.

Snadný servisní přístup

K důležitým místům údržby jsou k dispozici tři velké otevírací kapoty, které umožňují snadný přístup ke všem důležitým celkům, jako např. k chladičům, čerpadlům a hydraulickým ventilům…

Kamerový systém „AAVM“

Exkluzivní kamerový systém „AAVM“ od společnosti Hyundai umožňuje obsluze výborný přehled v okruhu 360° kolem celého stroje na osmipalcovém monitoru, což výrazně přispívá k bezpečnosti kolem stroje. Součástí tohoto systému je „IMOD“ (Intelligent Moving Detection Object), který upozorňuje obsluhu na přítomnost lidí nebo objektů v dosahu 5 metrů.

HI-MATE

Satelitní monitorovací systém umožňuje monitorování stroje na dálku přes Váš počítač či telefon, kde si např. kontrolujete spotřebu paliva, čas vykonané práce, místo používání bagru a mnoho dalších záznamů. Systém HI-MATE je standardně dodáván do rypadel od modelu HW140 na dobu 60 měsíců zdarma.

Technická specifikace

Základní technické údajeRypadlo HW160
Provozní hmotnost16700 kg – 18000 kg
Typ motoruCummins QSB6.7 (6-válec)
Výkon motoru134 kW/180 k
Výkon hydraulického čerpadlaPístové čerpadlo 2x 172 l/min
Objem lopaty0,77 m3
Maximální rypná síla124,5 kN
Maximální hloubka kopání5350 mm – 5650 mm
Maximální výsypná výška6210 mm - 7140 mm
Přední dosah na zemi8570 mm – 9040 mm
Objem palivové nádrže270 l
Šířka stroje2500 mm
Silniční/ pracovní rychlost36,6 km/h / 9,5 km/h
Stabilizace rypadlaradlice – patky (možné kombinovat)
Výložníkmono výložník – dvoudílný výložník

Soubory ke stažení

Video Kolové rypadlo HW 160

Video Kolové rypadlo HW 160
Zobrazit další videa

Galerie Kolové rypadlo HW 160

  • Kolové rypadlo HW160
  • Kolové rypadlo HW160 pohled zleva

Máte dotaz? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.