Kolový nakladač HL975

Nakladače Hyundai HL975 se vyznačují inovačními technologiemi, komfortem pro obsluhu, bezpečností, nižší spotřebou a vysokým výkonem.

HL975

Kloubové nakladače Hyundai HL975 se oproti předchozím modelům vyznačují maximálním výkonem, efektivitou, o 5 % vyšší produktivitou a o 10 % nižší spotřebou paliva. Typ HL975 je zkonstruován ve dvou variantách v závislosti na typu konstrukce zdvihacích ramen.

HL975 – rameno se Z kinematikou ramene s vysokou vylamovací silou

HL975 XT – prodloužené rameno se Z kinematikou pro vyšší dosah

Hyundai HL975:

Motor

Stroj je poháněn úsporným motorem CIMMINS QSG12 o objemu 11,8 l s hrubým výkonem 250 kW (335 HP) při 2100 ot/min. Motor splňuje emisní třídu Tier 4 Final a jeho funkce jsou podpořeny technologií SCR (AD BLUE). Samozřejmostí je možnost nastavení motoru do třech režimů (ekonomického, standardního, režimu pro těžké práce). Tento systém zajistí nejvyšší výkon v jakémkoliv pracovním nasazení při zachování nejvyšší efektivity i úspory paliva.

Převodovka

Hydrodynamický systém pohonu Hyundai HL975 vybaven 5-ti stupňovou automatickou převodovkou ZF 5WG260 se zámkem měniče krouticího momentu, který snižuje ztrátu energie při delších přejezdech a zároveň šetří palivo. S touto převodovkou dosahuje nakladač rychlosti až 40 km/hod. Převodovka pracuje v automatickém, ale i mechanickém režimu, kde je 5 stupňů vpřed a 3 vzad.

Nápravy, uzávěrka diferenciálu

Hyundai HL975 je vybaven přední pevnou a zadní kyvnou nápravou v rozsahu výkyvu 11° od výrobce ZF. Stroj má ve standardní výbavě přední nápravu s 100%, hydraulicky ovládanou uzávěrkou diferenciálu, která je zapínána automaticky nebo mechanicky. Je možné volit uzávěrku s omezeným prokluzem kol „LIMITED SLIP“, jak na přední, tak na zadní nápravu. Další možností jsou nápravy bez uzávěrek při práci na pevném povrchu.

Hydraulický systém

Nakladač je vybaven hydraulickým systémem Load Sensing s maximálním průtokem oleje 353 l/min. Hyundai HL975 je standardně dodáván s joystickem pro ovládání výložníku a třetího hydraulického okruhu. Možností volitelné výbavy je navíc funkce „fingertip“, neboli ovládání pomocí prstů. Všechny modely řady HL mohou být také volitelně vybaveny řízením stroje pomocí joysticku.

Kabina

Řada HL900 se může pochlubit novou o 10 % větší kabinou s testy ROPS / FOPS, která obsluze dopřává ještě větší komfort a lepší viditelnost než dříve. Nová kabina je plně zvukově chráněna pomocí nejmodernější technologie redukce šumu, která zajišťuje maximální ticho při práci v hlučném prostředí, jako jsou např. lomy nebo skládky odpadu. Komfortní ovládací systém "Infotainment" je optimalizován pro rychlý přístup k přesným datům stroje. Inteligentní sedmipalcový dotykový širokoúhlý monitor je jako chytrý displej telefonu. Je větší než předchozí modely a snadno čitelný. Audio systém s rádiem má integrovanou funkci handsfree, Bluetooth a vestavěný mikrofon, který umožňuje obsluze bezpečně přijímat hovory i telefonovat.

Vážící systém

Modely nakladačů Hyundai řady HL900 jsou standardně vybaveny systémem vážení Hyundai. S přesností +/- 1 % má systém automatické a ruční nastavení pro sledování individuálních a kumulativních zátěží v lopatě. Systémová měření monitorující zatížení se zobrazují na multifunkčním LCD displeji v kabině. Tento monitoring je dostatečně spolehlivý pro řízení výroby.

Motorový prostor

Stroj je vybaven elektricky vyklápěnou kapotou motoru dozadu a stačí k tomu pouhý stisk spínače. Po odklopení je motor perfektně přístupný, ať už jde o pravidelné kontroly či údržbu. V zadní části stroje se nachází dobře přístupná soustava chladičů. Čištění chladičů zajišťuje reverzní ventilátor, který je spouštěn automaticky, popř. může být spuštěn ručně. Interval automatického spouštění si obsluha nastavuje v kabině na multifunkčním displeji dle potřeby. Kapota motoru je zabezpečena proti vniku cizích předmětů a tedy riziku jeho vzplanutí.

Kamerový systém

Ve standardní výbavě je model HL975 vybaven zadní kamerou, která se automaticky aktivuje a zobrazí na multifunkčním displeji při zařazení zpětného chodu. Na přání může být nakladač vybaven kamerovým systémem „AAVM“ od společnosti Hyundai, který obsluze poskytne přehled o dění kolem stroje v okruhu 360°, což výrazně přispívá ke zvýšení bezpečnosti práce.

Monitorovací systém „HI-MATE“

Satelitní monitorovací systém umožňuje monitorování stroje na dálku přes Váš počítač či telefon, kde si např. kontrolujete spotřebu paliva, čas vykonané práce, místo používání nakladače a mnoho dalších záznamů. Systém HI-MATE je standardně dodáván od typu stroje HL955 po dobu 60 měsíců zdarma.

Technická specifikace

Základní technické údajeNakladač HL 975Nakladač HL 975 XT
Provozní hmotnost26.500 kg27.295 kg
Typ motoruCummins QSG 12Cummins QSG 12
Výkon motoru250 kW (335 HP) při 2.100 ot/min250 kW (335 HP) při 2.100 ot/min
Výkon hydraulického čerpadla353 l/min353 l/min
Objem standardní lopaty4,8 m34,8 m3
Maximální výsypná výška v oku výložníku4.425 mm4.790 mm
Vylamovací síla23.435 kg23.295 kg
Překlopný bod - rovně20.000 kg18.300 kg
Překlopný bod - zalomený17.300 kg15.700 kg
Šířka stroje bez lžíce2.980 mm2.980 mm
Výška stroje3.590 mm3.590 mm

Soubory ke stažení

Video Kolový nakladač HL975

Video Kolový nakladač HL975
Zobrazit další videa

Galerie Kolový nakladač HL975

  • spolehlivost, výkon, síla
  • HL975 - inovace a moderní design
  • Kolový nakladač HL975

Máte dotaz? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.