Kolový nakladač HL965

Novinkou tohoto roku je kolový kloubový nakladač HL965, který doposud představoval chybějící článek v sortimentu kolových nakladačů společnosti Hyundai.

Kolový nakladač HL965

Kloubový nakladač Hyundai HL965 se oproti předchozím modelům vyznačuje maximálním výkonem, efektivitou, o 5% vyšší produktivitou a o 10% nižší spotřebou paliva. Typ HL965 je zkonstruován ve dvou variantách v závislosti na typu konstrukce zdvihacích ramen.

HL965 – rameno se Z kinematikou ramene s vysokou vylamovací silou

HL965 XT – prodloužené rameno se Z kinematikou pro vyšší dosah

Hyundai HL965:

Motor

Stroj je poháněn úsporným 6-ti válcovým motorem CUMMINS QSL 9 s hrubým výkonem 203 kW (272 HP) při2100 ot/min. Motor splňuje emisní třídu Tier 4 Final a jeho funkce jsou podpořeny technologií SCR (AD BLUE). Samozřejmostí je možnost nastavení motoru do třech režimů (ekonomického, standardního, režimu pro těžké práce). Tento systém zajistí nejvyšší výkon v jakémkoliv pracovním nasazení při zachování nejvyšší efektivity i úspory paliva.

Převodovka

Hydrodynamický systém pohonu Hyundai HL965 je vybaven 5-ti stupňovou automatickou převodovkou ZF 5WG210 se zámkem měniče krouticího momentu, který snižuje ztrátu energie při delších přejezdech a zároveň šetří palivo. Nakladač vybavený tímto systémem dosahuje rychlosti až 40 km/hod. Převodovka pracuje v automatickém, ale i mechanickém režimu, kde je 5 stupňů vpřed a 3 vzad.

Nápravy, uzávěrka diferenciálu

Hyundai HL965 je vybaven přední pevnou a zadní kyvnou nápravou v rozsahu výkyvu 11° od výrobce ZF. Stroj má ve standardní výbavě přední nápravu s 100% uzávěrkou diferenciálu ovládanou hydraulicky, která je zapínána automaticky nebo mechanicky. Je možné volit uzávěrku s omezeným prokluzem kol „LIMITED SLIP“, jak na přední tak zadní nápravu. Další možností jsou nápravy bez uzávěrek při práci na pevném povrchu.

Hydraulický systém

Nakladač je vybaven hydraulickým systémem Load Sensing s maximálním průtokem oleje 249 l/min. Hyundai HL965 je standardně dodáván s joystickem pro ovládání výložníku a třetího hydraulického okruhu. Možností volitelné výbavy je navíc funkce „fingertip“, neboli ovládání pomocí prstů. Všechny modely řady HL mohou být také volitelně vybaveny řízením stroje pomocí joysticku.

Kabina

Řada HL900 se může pochlubit novou o 10 % větší kabinou s testy ROPS / FOPS, která obsluze dopřává ještě větší komfort a lepší viditelnost než dříve. Nová kabina je plně zvukově chráněna pomocí nejmodernější technologie redukce šumu, která zajišťuje maximální ticho při práci v hlučném prostředí, jako jsou např. lomy nebo skládky odpadu. Komfortní ovládací systém "Infotainment" je optimalizován pro rychlý přístup k přesným datům stroje. Inteligentní sedmipalcový dotykový širokoúhlý monitor je jako chytrý displej telefonu. Je větší než předchozí modely a snadno čitelný. Audio systém s rádiem má integrovanou funkci handsfree, Bluetooth a vestavěný mikrofon, který umožňuje obsluze bezpečně přijímat hovory i telefonovat.

Vážící systém

Modely nakladačů Hyundai řady HL900 jsou standardně vybaveny systémem vážení Hyundai. S přesností +/- 1% má systém automatické a ruční nastavení pro sledování individuálních a kumulativních zátěží v lopatě. Systémová měření monitorující zatížení se zobrazují na multifunkčním LCD displeji v kabině. Tento monitoring je dostatečně spolehlivý pro řízení výroby.

Motorový prostor

Stroj je vybaven elektricky vyklápěnou kapotou motoru dozadu a stačí k tomu pouhý stisk spínače. Po odklopení je motor perfektně přístupný, ať už jde o pravidelné kontroly či údržbu. V zadní části stroje se nachází dobře přístupná soustava chladičů. Čištění chladičů zajišťuje reverzní ventilátor, který je spouštěn automaticky, popř. může být spuštěn ručně. Interval automatického spouštění si obsluha nastavuje v kabině na multifunkčním displeji dle potřeby. Kapota motoru je zabezpečena proti vniku cizích předmětů a tedy riziku jeho vzplanutí.

Kamerový systém

Ve standardní výbavě je model HL965 vybaven zadní kamerou, která se automaticky aktivuje a zobrazí na multifunkčním displeji při zařazení zpětného chodu. Na přání může být nakladač vybaven kamerovým systémem„AAVM“ od společnosti Hyundai, který obsluze poskytuje  jasný přehled o dění kolem stroje v okruhu 360°, což výrazně přispívá ke zvýšení bezpečnosti práce.

Monitorovací systém „HI-MATE“

Satelitní monitorovací systém umožňuje monitorování stroje na dálku přes Váš počítač či telefon, kde si např. kontrolujete spotřebu paliva, čas vykonané práce, místo používání nakladače a mnoho dalších záznamů. Systém HI-MATE je standardně dodáván od typu stroje HL955 po dobu 60 měsíců zdarma.

Technická specifikace

Základní technické údajeNakladač HL965Nakladač HL965 XT
Provozní hmotnost (kg)20.10020.960
Typ motoruCummins QSL 9Cummins QSL 9
Výkon motoru (kW/k) při 2.100 ot./min.203/272203/272
Výkon hydraulického čerpadla (l/min)249249
Objem standardní lopaty (m3)3,63,6
Maximální výsypná výška v oku výložníku (mm)4.1454.630
Vylamovací síla (kg)17.40017.265
Překlopný bod – rovně (kg)14.70013.400
Překlopný bod - zalomený (kg)12.72011.520
Šířka stroje bez lžíce (mm)2.7602.760
Výška stroje (mm)3.4503.450

Soubory ke stažení

Galerie Kolový nakladač HL965

  • Kolový nakladač HL965
  • Kolový nakladač HL965

Máte dotaz? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.