Kolový nakladač HL980

Kloubový nakladač HL 980 je největším strojem, který společnost Hyundai Heavy Industries vyrábí.

Kolový nakladač Hyundai HL980

Kloubové nakladače Hyundai HL980 jsou obry v porovnání s ostatními produkty společnosti Hyundai a oproti předchozím modelům se vyznačují maximálním výkonem, efektivitou, o 5 % vyšší produktivitou a o 10% nižší spotřebou paliva. Typ HL980 je zkonstruován ve dvou variantách v závislosti na typu konstrukce zdvihacích ramen.

HL980 – rameno se Z kinematikou ramene s vysokou vylamovací silou

HL980 XT – prodloužené rameno se Z kinematikou pro vyšší dosah

Hyundai HL980:

Motor

Stroj je poháněn úsporným 6-ti válcovým motorem SCANIA DC13 087A o objemu 12,7 l a hrubým výkonem 283 kW (380 HP) při 1800 ot/min. Motor splňuje emisní třídu Tier 4 Final a jeho funkce jsou podpořeny technologií SCR (AD BLUE). Samozřejmostí je možnost nastavení motoru do třech režimů (ekonomického, standardního, režimu pro těžké práce). Tento systém zajistí nejvyšší výkon v jakémkoliv pracovním nasazení při zachování nejvyšší efektivity i úspory paliva.

Převodovka

Hydrodynamický systém pohonu Hyundai HL980 je vybaven 5-ti stupňovou automatickou převodovkou ZF 5WG310 se zámkem měniče krouticího momentu, který snižuje ztrátu energie při delších přejezdech a zároveň šetří palivo. Takto vybavený nakladač dosahuje rychlosti až 40 km/ hod. Převodovka pracuje v automatickém, ale i mechanickém režimu, kde je 5 stupňů vpřed a 3 vzad.

Nápravy, uzávěrka diferenciálu

Hyundai HL980 je vybaven přední pevnou a zadní kyvnou nápravou v rozsahu výkyvu 12° od výrobce ZF. Stroj má ve standardní výbavě přední nápravu s 100%, hydraulicky ovládanou uzávěrkou diferenciálu, která je zapínána automaticky nebo mechanicky. V provedení „Marble“ může být stroj vybaven nápravami Heavy Duty.

Hydraulický systém

Nakladač je vybaven hydraulickým systémem Load Sensing s maximálním průtokem oleje 397 l/min. Hyundai HL980 je standardně dodáván s joystickem pro ovládání výložníku a třetího hydraulického okruhu. Možností volitelné výbavy je navíc funkce „fingertip“, neboli ovládání pomocí prstů. Všechny modely řady HL mohou být také volitelně vybaveny řízením stroje pomocí joysticku.

Kabina

Řada HL900 se může pochlubit novou o 10 % větší kabinou s testy ROPS / FOPS, která obsluze dopřává ještě větší komfort a lepší viditelnost než dříve. Nová kabina je plně zvukově chráněna pomocí nejmodernější technologie redukce šumu, která zajišťuje maximální ticho při práci v hlučném prostředí, jako jsou např. lomy nebo skládky odpadu. Komfortní ovládací systém "Infotainment" je optimalizován pro rychlý přístup k přesným datům stroje. Inteligentní sedmipalcový dotykový širokoúhlý monitor je jako chytrý displej telefonu. Je větší než předchozí modely a snadno čitelný. Audio systém s rádiem má integrovanou funkci handsfree, Bluetooth a vestavěný mikrofon, který umožňuje obsluze bezpečně v kabině přijímat hovory i telefonovat.

Vážící systém

Modely nakladačů Hyundai řady HL900 jsou standardně vybaveny systémem vážení Hyundai. S přesností +/- 1 % má systém automatické a ruční nastavení pro sledování individuálních a kumulativních zátěží v lopatě. Systémová měření monitorující zatížení se zobrazují na multifunkčním LCD displeji v kabině. Tento monitoring je dostatečně spolehlivý pro řízení výroby.

Motorový prostor

Stroj je vybaven elektricky vyklápěnou kapotou motoru dozadu. K tomuto úkonu stačí pouhý stisk spínače. Po odklopení je motor perfektně přístupný, ať už jde o pravidelné kontroly či údržby. V zadní části stroje se nachází soustava chladičů, která je v případě potřeby obsluze dobře přístupná. Čištění chladičů zajišťuje reverzní ventilátor, který je spouštěn automaticky, popř. může být spuštěn ručně. Interval automatického spouštění si obsluha nastavuje v kabině na multifunkčním displeji dle potřeby. Kapota motoru je zabezpečena proti vniku cizích předmětů a tedy riziku jeho vzplanutí.

Kamerový systém

Ve standardní výbavě je model HL980 vybaven zadní kamerou, která se automaticky aktivuje a zobrazí na multifunkčním displeji při zařazení zpětného chodu. Na přání může být nakladač vybaven kamerovým systémem „AAVM“ od společnosti Hyundai, díky němuž má obsluha přehled o dění kolem stroje v okruhu 360°, což výrazně přispívá ke zvýšení bezpečnosti práce.

Monitorovací systém „HI-MATE“

Satelitní monitorovací systém umožňuje monitorování stroje na dálku přes Váš počítač či telefon. Kontrolujete např. spotřebu paliva, čas vykonané práce, místo používání nakladače a mnoho dalších záznamů. Systém HI-MATE je standardně dodáván od typu stroje HL955 po dobu 60 měsíců zdarma.

Technická specifikace

Základní technické údajeNakladač HL980Nakladač HL980 XT
Provozní hmotnost31.000 kg31.700 kg
Typ motoruScania DC13 087AScania DC13 087A
Výkon motoru283 kW (380 HP) při 1.800 ot/min283 kW (380 HP) při 1.800 ot/min
Výkon hydraulického čerpadla397 l/min397 l/min
Objem standardní lopaty5,6 m35,6 m3
Maximální výsypná výška v oku výložníku4.615 mm4.935 mm
Vylamovací síla24.640 kg23.130 kg
Překlopný bod – rovně24.000 kg22.200 kg
Překlopný bod - zalomený20.875 kg19.200 kg
Šířka stroje bez lžíce3.220 mm3.220 mm
Výška stroje3.865 mm3.865 mm

Soubory ke stažení

Video Kolový nakladač HL980

Video Kolový nakladač HL980
Video Kolový nakladač HL980
Zobrazit další videa

Galerie Kolový nakladač HL980

  • Snadný přístup k servisnímu místu
  • možné vybavit systémem chlazení oleje náprav
  • nakladač je vybaven novým vážícím systémem
  • nakladač má zvýšený výkon a sníženou spotřebu
  • nový systém klimatizace
  • přehledná přístrojová deska
  • nový širokoúhlý LDC displej
  • systém automatického vypnutí motoru
  • možnost nastavení elektro-hydrauliky

Máte dotaz? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.