Kolový nakladač HL970

Kloubový nakladač HL 970 najde své uplatnění v kamenolomech, štěrkovnách, pískovnách a nakládání do recyklačních linek.

Kolový nakladač Hyundai HL970

Kloubové nakladače Hyundai HL970 se oproti předchozím modelům vyznačují maximálním výkonem, efektivitou, o 5% vyšší produktivitou a o 10% nižší spotřebou paliva. Typ HL970 je zkonstruován ve dvou variantách v závislosti na typu konstrukce zdvihacích ramen.

HL970 – rameno se Z kinematikou ramene s vysokou vylamovací silou

HL970 XT – prodloužené rameno se Z kinematikou pro vyšší dosah

Hyundai HL970:

Motor

Stroj je poháněn úsporným 5-ti válcovým motorem SCANIA DC09 085A o objemu 9,3 l s hrubým výkonem 232 kW (311 HP) při 2100 ot/min. Motor splňuje emisní třídu Tier 4 Final a jeho funkce jsou podpořeny technologií SCR (AD BLUE). Samozřejmostí je možnost nastavení motoru do třech režimů (ekonomického, standardního, režimu pro těžké práce). Tento systém zajistí nejvyšší výkon v jakémkoliv pracovním nasazení při zachování nejvyšší efektivity i úspory paliva.

Převodovka

Hydrodynamický systém pohonu Hyundai HL970 je vybaven 5-ti stupňovou automatickou převodovkou ZF 5WG260 se zámkem měniče krouticího momentu, který snižuje ztrátu energie při delších přejezdech a zároveň šetří palivo. Takto vybavený nakladač dosahuje rychlosti až 40 km/hod. Převodovka pracuje v automatickém, ale i mechanickém režimu, kde je 5 stupňů vpřed a 3 vzad.

Nápravy, uzávěrka diferenciálu

Hyundai HL970 je vybaven přední pevnou a zadní kyvnou nápravou v rozsahu výkyvu 11° od výrobce ZF. Stroj má ve standardní výbavě přední nápravu s 100%, hydraulicky ovládanou uzávěrkou diferenciálu, která je zapínána automaticky nebo mechanicky. Je možné volit uzávěrku s omezeným prokluzem kol „LIMITED SLIP“, jak na přední, tak na zadní nápravu. Další možností jsou nápravy bez uzávěrek při práci na pevném povrchu.

Hydraulický systém

Nakladač je vybaven hydraulickým systémem Load Sensing s maximálním průtokem oleje 323 l/min. Hyundai HL970 je standardně dodáván s joystickem pro ovládání výložníku a třetího hydraulického okruhu. Možností volitelné výbavy je navíc funkce „fingertip“, neboli ovládání pomocí prstů. Všechny modely řady HL mohou být také volitelně vybaveny řízením stroje pomocí joysticku.

Kabina

Řada HL900 se může pochlubit novou o 10 % větší kabinou s testy ROPS / FOPS, která obsluze dopřává ještě větší komfort a lepší viditelnost než dříve. Nová kabina je plně zvukově chráněna pomocí nejmodernější technologie redukce šumu, která zajišťuje maximální ticho při práci v hlučném prostředí, jako jsou např. lomy nebo skládky odpadu. Komfortní ovládací systém "Infotainment" je optimalizován pro rychlý přístup k přesným datům stroje. Inteligentní sedmipalcový dotykový širokoúhlý monitor je jako chytrý displej telefonu. Je větší než předchozí modely a snadno čitelný. Audio systém s rádiem má integrovanou funkci handsfree, Bluetooth a vestavěný mikrofon, který umožňuje obsluze bezpečně přijímat hovory i telefonovat.

Vážící systém

Modely nakladačů Hyundai řady HL900 jsou standardně vybaveny systémem vážení Hyundai. S přesností +/- 1 % má systém automatické a ruční nastavení pro sledování individuálních a kumulativních zátěží v lopatě. Systémová měření se zobrazují na multifunkčním LCD displeji v kabině a poskytují monitorování zatížení, které je dostatečně spolehlivé pro řízení výroby.

Motorový prostor

Stroj je vybaven elektricky vyklápěnou kapotou motoru dozadu a stačí k tomu pouhý stisk spínače. Po odklopení je motor perfektně přístupný, ať už jde o pravidelné kontroly či údržby. V zadní části stroje se nachází soustava chladičů, která je dobře přístupná. Čištění chladičů zajišťuje reverzní ventilátor, který je spouštěn automaticky, popř. může být spuštěn ručně. Interval automatického spouštění si obsluha nastavuje v kabině na multifunkčním displeji dle potřeby. Kapota motoru je zabezpečena proti vniku cizích předmětů a tedy riziku jeho vzplanutí.

Kamerový systém

Ve standardní výbavě je model HL970 vybaven zadní kamerou, která se automaticky aktivuje a zobrazí na multifunkčním displeji při zařazení zpětného chodu. Na přání může být nakladač vybaven kamerovým systémem „AAVM“ od společnosti Hyundai, který obsluze poskytuje přehled o dění kolem stroje v okruhu 360°, což výrazně přispívá ke zvýšení bezpečnosti práce.

Monitorovací systém „HI-MATE“

Satelitní monitorovací systém umožňuje monitorování stroje na dálku přes Váš počítač či telefon, kde si např. kontrolujete spotřebu paliva, čas vykonané práce, místo používání nakladače a mnoho dalších záznamů. Systém HI-MATE je standardně dodáván od typu stroje HL955 po dobu 60 měsíců zdarma.

Technická specifikace

Základní technické údajeNakladač HL970Nakladač HL970 XT
Provozní hmotnost23.500 kg24.300 kg
Typ motoruScania DC09 085AScania DC09 085A
Výkon motoru232 kW (311 HP) při 2.100 ot/min232 kW (311 HP) při 2.100 ot/min
Výkon hydraulického čerpadla323 l/min323 l/min
Objem standardní lopaty4,2 m34,2 m3
Maximální výsypná výška v oku výložníku4.330 mm4.815 mm
Vylamovací síla21.775 kg21.715 kg
Překlopný bod – rovně18.000 kg16.100 kg
Překlopný bod - zalomený15.580 kg13.850 kg
Šířka stroje bez lžíce2.975 mm2.975 mm
Výška stroje3.590 mm3.590 mm

Soubory ke stažení

Video Kolový nakladač HL970

Video Kolový nakladač HL970
Video Kolový nakladač HL970
Video Kolový nakladač HL970
Zobrazit další videa

Galerie Kolový nakladač HL970

 • nový systém klimatizace
 • systém automatického vypnutí motoru
 • výborný pomocník pro každodenní práci
 • komfortní a prostorná kabina nakladače
 • přehledná přístrojová deska
 • nový, širokoúhlý, dotykový LCD displej
 • snadný přístup k servisnímu místu
 • nový vážící systém
 • vše maximálně přizpůsobeno pro snadnou údržbu
 • vynikající výkon i s ohledem na spotřebu
 • kvalita, síla, výkon i efektivnost

Máte dotaz? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.