Kolový nakladač HL960HD XT

Kloubový nakladač HL 960 je vhodný do menších kamenolomů, nakládání do drtičů a třídičů, nakládání štěrků a písků, pro manipulaci a nakládání dřevní hmoty.

Kloubové nakladače Hyundai HL960 se oproti předchozím modelům vyznačují maximálním výkonem, efektivitou, o 5% vyšší produktivitou a o 10% nižší spotřebou paliva. Typ HL960 je zkonstruován ve dvou variantách v závislosti na typu konstrukce zdvihacích ramen.

HL960 – rameno se Z kinematikou ramene s vysokou vylamovací silou

HL960 XT – prodloužené rameno se Z kinematikou pro vyšší dosah

Hyundai HL960:

Motor

Stroj je poháněn úsporným 6-ti válcovým motorem CUMMINS QSB 6.7 o objemu 6,7 l s výkonem 168 kW (225 HP) při 2200 ot/min. Motor splňuje emisní třídu Tier 4 Final a jeho funkce jsou podpořeny technologií SCR (AD BLUE). Samozřejmostí je možnost nastavení motoru do třech režimů (ekonomického, standardního, režimu pro těžké práce). Tento systém zajistí nejvyšší výkon v jakémkoliv pracovním nasazení při zachování nejvyšší efektivity i úspory paliva.

Převodovka

Hydrodynamický systém pohonu Hyundai HL960 je vybaven 5-ti stupňovou automatickou převodovkou ZF 5WG210 se zámkem měniče krouticího momentu, který snižuje ztrátu energie při delších přejezdech a zároveň šetří palivo. Takto vybavený nakladač dosahuje rychlosti až 40 km/hod. Převodovka pracuje v automatickém, ale i mechanickém režimu, kde je 5 stupňů vpřed a 3 vzad.

Nápravy, uzávěrka diferenciálu

Hyundai HL960 je vybaven přední pevnou a zadní kyvnou nápravou v rozsahu výkyvu 11° od výrobce ZF. Stroj má ve standardní výbavě přední nápravu s 100%, hydraulicky ovládanou uzávěrkou diferenciálu, která je zapínána automaticky nebo mechanicky. Je možné volit uzávěrku s omezeným prokluzem kol „LIMITED SLIP“, jak na přední tak na zadní nápravu. Další možností jsou nápravy bez uzávěrek při práci na pevném povrchu.

Hydraulický systém

Nakladač je vybaven hydraulickým systémem Load Sensing s maximálním průtokem oleje 246 l/min. Hyundai HL960 je standardně dodáván s joystickem pro ovládání výložníku a třetího hydraulického okruhu. Možností volitelné výbavy je navíc funkce „fingertip“, neboli ovládání pomocí prstů. Všechny modely řady HL mohou být také volitelně vybaveny řízením stroje pomocí joysticku.

Kabina

Řada HL900 se může pochlubit novou o 10 % větší kabinou s testy ROPS / FOPS, která obsluze dopřává ještě větší komfort a lepší viditelnost než dříve. Nová kabina je plně zvukově chráněna pomocí nejmodernější technologie redukce šumu, která zajišťuje maximální ticho při práci v hlučném prostředí, jako jsou např. lomy nebo skládky odpadu. Komfortní ovládací systém "Infotainment" je optimalizován pro rychlý přístup k přesným datům stroje. Inteligentní sedmipalcový dotykový širokoúhlý monitor je jako chytrý displej telefonu. Je větší než předchozí modely a snadno čitelný. Audio systém s rádiem má integrovanou funkci handsfree, Bluetooth a vestavěný mikrofon, který umožňuje obsluze bezpečně v kabině přijímat hovory i telefonovat.

Vážící systém

Modely nakladačů Hyundai řady HL900 jsou standardně vybaveny systémem vážení Hyundai. S přesností +/- 1 % má systém automatické a ruční nastavení pro sledování individuálních a kumulativních zátěží v lopatě. Systémová měření se zobrazují na multifunkčním LCD displeji v kabině a monitorují zatížení. Toto monitorování je dostatečně spolehlivé pro řízení výroby.

Motorový prostor

Stroj je vybaven elektricky vyklápěnou kapotou motoru dozadu a stačí k tomu pouhý stisk spínače. Po odklopení je motor perfektně přístupný, ať už jde o pravidelné kontroly či údržby. V zadní části stroje se nachází soustava chladičů, která je v případě potřeby dobře přístupná. Čištění chladičů zajišťuje reverzní ventilátor, který je spouštěn automaticky, popř. ručně. Interval automatického spouštění si obsluha nastavuje v kabině na multifunkčním displeji dle potřeby. Kapota motoru je zabezpečena proti vniku cizích předmětů a tedy riziku jeho vzplanutí.

Kamerový systém

Ve standardní výbavě je model HL960 vybaven zadní kamerou, která se automaticky aktivuje a zobrazí na multifunkčním displeji při zařazení zpátečky. Na přání může být nakladač vybaven kamerovým systémem „AAVM“ od společnosti Hyundai, díky němuž má obsluha přehled o dění kolem stroje v okruhu 360°, což výrazně přispívá ke zvýšení bezpečnosti práce.

Monitorovací systém „HI-MATE“

Satelitní monitorovací systém umožňuje monitorování stroje na dálku přes Váš počítač či telefon. Kontrolujete např. spotřebu paliva, čas vykonané práce, místo používání nakladače a mnoho dalších záznamů. Systém HI-MATE je standardně dodáván od typu stroje HL955 po dobu 60 měsíců zdarma.

Technická specifikace

Základní technické údajeNakladač HL960Nakladač HL960 XT
Provozní hmotnost18.800 kg19.600 kg
Typ motoruCummins QSB 6.7Cummins QSB 6.7
Výkon motoru168 kW (225 k) při 2.200 ot/min168 kW (225 k) při 2.200 ot/min
Výkon hydraulického čerpadla246 l/min246 l/min
Objem standardní lopaty2,9 m32,9 m3
Maximální výsypná výška v oku výložníku4.105 mm4.535 mm
Vylamovací síla16.670 kg16.430 kg
Překlopný bod – rovně14.100 kg12.700 kg
Překlopný bod - zalomený12.350 kg10.900 kg
Šířka stroje bez lžíce2.770 mm2.770 mm
Výška stroje3.450 mm3.450 mm

Video Kolový nakladač HL960HD XT

Video Kolový nakladač HL960HD XT
Video Kolový nakladač HL960HD XT
Zobrazit další videa

Máte dotaz? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.